Cape Town Üniversite | Cape Town Eğitim | Cape Town'da eğitim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerCape Town Üniversite

Cape Town günet afrikanın en eski eğitim kurumlarını barındıran bir şehir konumunda. Burada en kaliteli ilk 3 üniversitenin detaylarını ve iletişim bilgilerini sizler için kısaca listeledik. Bu üniversiteler ve diğer güney afrika üniversiteleri hakkında etraflı bilgileri bize ulaşarak elde edebilirsiniz. Size tavsiyemiz burada verdiğimiz üniversite web siteleri linkleriyle eğitim bilgilerini inclemeniz olacaktır. Böylece en azından ne tür bir eğitim almak istediğiniz hakkında bir fikriniz oluşacaktır.

University of the Western Cape

Adresi: Modderdam East road, Cape Town.
Telefon: 021 650 3522
Web adresiwww.uwc.ac.za 

Bu üniversite Cape Town’un kuzeyinde bulunan Tygerberg şehrinde bulunmaktadır. Doğal koruma alanında bir yerleşkededir  ve etrafı dağlarla çevrilidir. Üniversiteye otomobil, otobüs ve trenle ulaşım gayet kolaydır. Trenle ulaşımda kendi özel istasyonu bulunmaktadır. Cape town international airport’a ise 5 dakika araba mesafesindedir.

Etrafından 5 ila 15 dk. Mesafede 3 alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bunun dışında stadyumlar, sinema ve diğer kültürel etkinliklere de oldukça yakındır. Ayrıca False Bay ve Peninsula Beach ‘lerine de çok yakın olan okul’un bir de çok ünlü olan dağ tırmanışı alanına da yakınlığı sosyal yönünü daha da güçlendirmektedir.
Üniversitede her ırktan, kültürden ve tarihsel geçmişten gelmiş insanlar bulunmaktadır. Üniversitede lisans, y.lisans ve diğer post graduate programları bulunmaktadır.
Bu üniversitede bulunan fakülteler

 1. Güzel Sanatlar
 2. Sağlık
 3. Dişçilik
 4. Ekonomi ve Yönetim Bilimi
 5. Eğitim
 6. Hukuk
 7. Doğal Bilimler


University of Cape Town

Adres: Lower Nursery Road, Southern Suburbs 
Telefon: 021 650 3522 
Web sitesiwww.uct.ac.za 

University of Cape Town, Güney Afrika’nın en eski ve köklü üniversitesidir ve genel olarak ta tüm Afrika kıtasında da lider bir üniversitedir. 1829 yılında  South African College adı altında bir lise olarak kurulmuştur.1880 yılında ise hükümetin de  büyük desteği ile tam olarak üniversite statüsüne kavuşmuştur. UCT ‘nin 4 kampüsü bulunmaktadır. Bunlardan Groot Schuur Campusu Rondebosh şehrinde, Medikal kampüsü Capetown Observatory’de, Hiddingh kampüsü Capetown’un şehir merkezinde ve Breakwater kampüsü ise Waterfront ‘ta deniz kenarında bulunmaktadır. 
Bu üniversitede bulunan fakülteler
 1. Mühendislik
 2. Sağlık
 3. Güzel Sanatlar
 4. Hukuk
 5. Bilim


cape penunsula

Cape Peninsula University of Technology

Adresi: Roeland Street, Cape Town 
Telefon: 021 959 6230
web adresi : www.cput.ac.za 


 1. Uygulamalı Bilimler
 2. Yönetim
 3. Eğitim ve Sosyal Bilimler
 4. Mühendislik
 5. Sağlık Bilimleri
 6. Informasyon ve Dizayn
Bu üniversite adından da anlaşılacağı gibi daha çok teknoloji odaklı bir üniversitedir. Özellikle mimarlık, mühendislik ve bilgisayar bilimler alanında çok iyi bir konuma sahiptir.  Üniversite bir dağın eteğinde ve doğal bir kampüse sahiptir. Kampüse ulaşım otobüs, taxi veya trenle olabilmektedir. Üniversite bünyesinde konaklama imkanları yoktur, bu nedenle burayı tercih edecek öğrenciler kısa sürüş mesafesinde bulunan konaklamalardan ya da şehir konaklamalarından birini tercih etmektedirler. Granger Bay, Mowbray, Belville, Wellington ve Cape Town olmak üzere tam 5 değişik şehirde kampüsleri bulunmaktadır.

 

   
Copyright © 2007- 2021 CapeTown Dil Okulları